Ihmiset ja kulttuuri

Haluamme sykähdyttää, yllättää, ilahduttaa ja kuunnella asiakkaitamme ja asiakkaidemme asiakkaita.
Juttelemme mielellämme asiakkaittesi yllättämisestä kanssasi, joten soita tai tule käymään!

Jyrki Aittola

Jyrki Aittola

Synnynnäisesti kyltymätön CEO ja Senior Partner, liiketoiminnan kehittäjä ja strategi, joka etsii uusia ideoita ja näkökulmia.

Motto: We don´t remember day´s we remember moments.

+358 40 5036 625 jyrki.aittola@wolttigroup.fi

Irina Davidova

Irinan tavoite on luoda projekteihin wow-efektiä mieleenpainuvalla tarinankerronnalla ja visualisoinnilla.

Motto: Hyvä kommunikointi on avain onnistumiseen

+358 40 757 5990 irina.davidova@wolttigroup.fi

Etsimme jatkuvasti uusia taitavia tekijöitä, joista löytyy wolttilainen asenne. Jos sinulta siis löytyy intohimoa sykähdyttää ja yllättää, taitoa hahmottaa kokonaisuuksia samalla yksityiskohdista huolehtien ja sydän, joka sykkii asiakkaalle, niin hae meille töihin!

Lähetä meille hakemuksesi

Martina Haglund

Martina Haglund

Tuottaja, jolla on kokemusta kaikenkokoisista tapahtumista ja ohjelmista aina kalastusdemoista koeajoihin ja sisäaltaista seminaareihin. Mitä hullumpia juttuja keksitään, sen parempi.

Motto: Tavallinen on tylsää, epätavallisuus paljon mielenkiintoisempaa.

+358408240971 martina.haglund@wolttigroup.fi

Marianne Hokkanen

Marianne Hokkanen

Visuaalisesti ajatteleva Creative Planner, joka innostuu uusista asioista ja tuottaa idearikkaita tapahtumia.

Motto: Jos en osaa, opettelen.

+358 44 0885 789 marianne.hokkanen@wolttigroup.fi

HP Hämäläinen

Head of Production, joka on myynnin tuki, tuotannon veturi ja asiakkaiden luottopakki.

Motto: Huolellinen ja jämpti asenne palkitaan!

+358 40 7395 626 hp.hamalainen@wolttigroup.fi

Johanna Joutsen

Johanna Joutsen

Account Director, Sustainability Lead, joka keskittyy kuuntelemaan asiakasta ja räätälöimään käytännön ratkaisut luovasti.

Motto: Jokainen päivä on mahdollisuus kehittyä paremmaksi

+358 44 73 77 800 johanna.joutsen@wolttigroup.fi

Hanna Kaartinen

Executive Producer, jolla pysyy langat käsissä kiireessäkin.

+358 50 354 0028 hanna.kaartinen@wolttigroup.fi

Me rakennamme brändien ja ihmisten välisiä kohtaamisia jokaista yksityiskohtaa myöten. Kuuntelemme asiakkaitamme herkällä korvalla ja ymmärrämme asiakkaidemme haaveet, toiveet ja pelot. Olemme kumppani niin johdon strategisissa hankkeissa kuin monipuolisissa kuluttajakampanjoissa.

Hannele Kallio

Project Manager, joka suunnittelee ja toteuttaa yritystapahtumat niin Suomessa, kuin ulkomailla.

Motto: Elämässä tärkeintä on rytmi.

+358 40 5038666 hannele.kallio@wolttigroup.fi

Hans Karlsson

Ekstrovertti Account Director, joka syttyy ihmisten kanssa työskentelystä ja tapahtuma-alan monista mahdollisuuksista.

+358 44 7574 074 hans.karlsson@wolttigroup.fi

Olavi Kaste

Art Director, jolta saa havainnekuvat vaikka odottaessa.

Motto: Elää sinun täytyy ja ymmärtää se, että sinä elät.

+358 50 410 4810 olavi.kaste@wolttigroup.fi

David Kaye

David Kaye

Creative Director, joka kohtelee jokaista päivää, kuin se olisi perjantai.

Motto: Keep it simple stupid, work smart not hard.

+358 44 284 5493 david.kaye@wolttigroup.fi

Jarkko Kivikoski

Jarkko Kivikoski

Business Director, joka huolehtii siitä, että toimistolla riittää vauhtia.

+358 50 3848 993 jarkko.kivikoski@wolttigroup.fi

Meillä ideat lähtevät lentoon ja haluamme levittää kokemuksellisen markkinoinnin ilosanomaa kaikille. Tilaa uutiskirjeemme ja saat tapahtuma-alan kuumimmat uutiset, näkemykset ja ideat tuoreeltaan postilaatikkoosi.

Outi Kinnunen

Inspiraation ja trendien etsijä juhliin ja tapahtumiin.

+358 40 939 7088 outi.kinnunen@wolttigroup.fi

Jukka Kosunen

Project Director, joka hoitaa kaiken tarvittavan tekniikan tapahtumiin.

Motto: Ei nyt sorruta mihinkään poikamaiseen höntyilyyn.

+358 40 739 1522 jukka.kosunen@wolttigroup.fi

Anssi Laurila

Anssi Laurila

Monessa liemessä keitetty tuottaja, jolla ei mene sormi suuhun toivottomalta vaikuttavissa tilanteissakaan.

Motto: Asiat tehdään joko kunnolla tai ei ollenkaan.

+358 40 721 5694 anssi.laurila@wolttigroup.fi

Matti Lipponen

Senior Producer, jolta luonnistuu niin festivaali- ja konserttituotannot, kuin yritystapahtumat.

+358 44362 0545 matti.lipponen@wolttigroup.fi

Suvi Mannonen

Positiivisella asenteella varustettu projektipäällikkö, joka ei tykkää hävitä missään.

Motto: Elä elämäsi hymyillen, hymyile läpi kyynelten.

+358 40 736 9930 suvi.mannonen@wolttigroup.fi

Suunnittelemme ja toteutamme unohtumattomia tapahtumia ja tilanteita, joissa ihmiset kohtaavat brändisi. Mieleenpainuvat kohtaamiset saavat ihmiset toimimaan ja sitoutumaan. Aidot kohtaamiset saavat aikaiseksi välittömiä ja mitattavia tuloksia.

Jukka Mäkelä

Account Director, joka uskoo vuorovaikutukseen ja henkilökohtaisuuteen.

+358 40 5323 301 jukka.makela@wolttigroup.fi

Roy-Petri Pashur

CTO, Senior Partner, jolla on yli 20 vuoden kokemus digitaalisesta AV-tekniikasta.

Motto: Tehdään hienoja projekteja täydellä sydämellä, jottei vaan lopulta päädytä "oikeisiin" töihin.

+358 50 525 2627 roy-petri.pashur@wolttigroup.fi

Oona Rissanen

Project Managerina työskentelevä pirskahteleva innostuja, joka rakastaa to do -listoja ja asioiden yksinkertaistamista.

+358 45 3547 235 oona.rissanen@wolttigroup.fi

Jyri Räsänen

Joogasta, filosofiasta ja lumella liikkumisesta innostunut Account Director / Partner, joka haluaa ennen kaikkea inspiroida asiakkaita ja työkavereita.

Motto: Action speaks louder than words. And I'm a man of great experience.

+358 40 5563 041 jyri.rasanen@wolttigroup.fi

Terhi Toivonen

Terhi on luova, sosiaalinen ja asiakaspalveluhenkinen markkinoinnin ammattilainen, jolla on vahva kokemus digitaalisten palveluiden suunnittelussa ja kaupallistamisessa.

Motto: Synnyin aidoksi, en täydelliseksi.

+35840 735 4055 terhi.toivonen@wolttigroup.fi

Kaipaatko inspiraatiota? Tilaa uutiskirjeemme