Ihmiset ja kulttuuri

Haluamme sykähdyttää, yllättää, ilahduttaa ja kuunnella asiakkaitamme ja asiakkaidemme asiakkaita.
Juttelemme mielellämme asiakkaittesi yllättämisestä kanssasi, joten soita tai tule käymään!

Jyrki Aittola

Synnynnäisesti kyltymätön CEO ja Senior Partner, liiketoiminnan kehittäjä ja strategi, joka etsii uusia ideoita ja näkökulmia.

Motto: We don´t remember day´s we remember moments.

+358 40 5036 625 jyrki.aittola@wolttigroup.fi

Rolando Camilo

Producer, joka on parhaimmillaan luodessaan teknisiä ja taiteellisia ratkaisuja ja hän rakastaa yhdessä tekemistä. 

+358 44 7335 032 rolando.camilo@wolttigroup.fi

Etsimme jatkuvasti uusia taitavia tekijöitä, joista löytyy wolttilainen asenne. Jos sinulta siis löytyy intohimoa sykähdyttää ja yllättää, taitoa hahmottaa kokonaisuuksia samalla yksityiskohdista huolehtien ja sydän, joka sykkii asiakkaalle, niin hae meille töihin!

Lähetä meille hakemuksesi

Maria Geddes

Art Director, joka deadlinen saadessaan on jo hoitanut homman.

Motto: Ei pörrömpää elämää!

+358 40 741 9577 maria.geddes@wolttigroup.fi

Patricia Frösén

Sales Manager, jonka intohimona on digitaalisen markkinoinnin ja myynnin haasteet, sekä niiden kehittäminen.

+358 50 505 2911 patricia.frosen@wolttigroup.fi

Marianne Hokkanen

Visuaalisesti ajatteleva Project coordinator, joka innostuu uusista asioista ja tuottaa idearikkaita tapahtumia.

Motto: Jos en osaa, opettelen.

+358 44 0885 789 marianne.hokkanen@wolttigroup.fi

HP Hämäläinen

Head of Production, joka on myynnin tuki, tuotannon veturi ja asiakkaiden luottopakki.

Motto: Huolellinen ja jämpti asenne palkitaan!

+358 40 7395 626 hp.hamalainen@wolttigroup.fi

Johanna Joutsen

Account Director, joka keskittyy kuuntelemaan asiakasta ja räätälöimään käytännön ratkaisut luovasti.

Motto: Jokainen päivä on mahdollisuus kehittyä paremmaksi

+358 44 73 77 800 johanna.joutsen@wolttigroup.fi

Me rakennamme brändien ja ihmisten välisiä kohtaamisia jokaista yksityiskohtaa myöten. Kuuntelemme asiakkaitamme herkällä korvalla ja ymmärrämme asiakkaidemme haaveet, toiveet ja pelot. Olemme kumppani niin johdon strategisissa hankkeissa kuin monipuolisissa kuluttajakampanjoissa.

Hanna Kaartinen

Executive Producer, jolla pysyy langat käsissä kiireessäkin.

+358 50 354 0028 hanna.kaartinen@wolttigroup.fi

Hannele Kallio

Project Manager, joka suunnittelee ja toteuttaa yritystapahtumat niin Suomessa, kuin ulkomailla.

Motto: Elämässä tärkeintä on rytmi.

+358 40 5038666 hannele.kallio@wolttigroup.fi

Hans Karlsson

Ekstrovertti Account Director, joka syttyy ihmisten kanssa työskentelystä ja tapahtuma-alan monista mahdollisuuksista.

+358 44 7574 074 hans.karlsson@wolttigroup.fi

Olavi Kaste

Art Director, jolta saa havainnekuvat vaikka odottaessa.

Motto: Elää sinun täytyy ja ymmärtää se, että sinä elät.

+358 50 410 4810 olavi.kaste@wolttigroup.fi

David Kaye

Creative Director, joka kohtelee jokaista päivää, kuin se olisi perjantai.

Motto: Keep it simple stupid, work smart not hard.

+358 44 284 5493 david.kaye@wolttigroup.fi

Meillä ideat lähtevät lentoon ja haluamme levittää kokemuksellisen markkinoinnin ilosanomaa kaikille. Tilaa uutiskirjeemme ja saat tapahtuma-alan kuumimmat uutiset, näkemykset ja ideat tuoreeltaan postilaatikkoosi.

Outi Kinnunen

Inspiraation ja trendien etsijä juhliin ja tapahtumiin.

+358 40 939 7088 outi.kinnunen@wolttigroup.fi

Jarkko Kivikoski

Business Director, joka huolehtii siitä, että toimistolla riittää vauhtia.

+358 50 3848 993 jarkko.kivikoski@wolttigroup.fi

Jukka Kosunen

Producer, joka hoitaa kaiken tarvittavan tekniikan tapahtumiin.

Motto: Ei nyt sorruta mihinkään poikamaiseen höntyilyyn.

+358 40 739 1522 jukka.kosunen@wolttigroup.fi

Jesse Köri

Producer, joka toteuttaa ”taiteilijoiden” pensselinvedot.

Motto: Everything's gonna be alright.

+358 40 771 82 68 jesse.kori@wolttigroup.fi

Sini Liimatainen

Project Director, joka nauttii haasteista ja mielenkiintoisista projekteista.

Motto: Attitude is a little thing that makes a big difference.

+358 40 7614 697 sini.liimatainen@wolttigroup.fi

Suunnittelemme ja toteutamme unohtumattomia tapahtumia ja tilanteita, joissa ihmiset kohtaavat brändisi. Mieleenpainuvat kohtaamiset saavat ihmiset toimimaan ja sitoutumaan. Aidot kohtaamiset saavat aikaiseksi välittömiä ja mitattavia tuloksia.

Matti Lipponen

Producer, jolta luonnistuu niin festivaali- ja konserttituotannot, kuin yritystapahtumat.

+358 44362 0545 matti.lipponen@wolttigroup.fi

Suvi Mannonen

Positiivisella asenteella varustettu projektipäällikkö, joka ei tykkää hävitä missään.

Motto: Elä elämäsi hymyillen, hymyile läpi kyynelten.

+358 40 736 9930 suvi.mannonen@wolttigroup.fi

Jukka Mäkelä

Account Director, joka uskoo vuorovaikutukseen ja henkilökohtaisuuteen.

+358 40 5323 301 jukka.makela@wolttigroup.fi

Roy-Petri Pashur

CTO, Senior Partner, jolla on yli 20 vuoden kokemus digitaalisesta AV-tekniikasta.

Motto: Tehdään hienoja projekteja täydellä sydämellä, jottei vaan lopulta päädytä "oikeisiin" töihin.

+358 50 525 2627 roy-petri.pashur@wolttigroup.fi

Reetta Reuhkala

Project Manager, joka on aktiivinen ja sosiaalinen niin työelämässä kuin vapaa-ajalla.

Motto: Success is not the key to happiness. Happiness is the key to success.

+358 40 5477 504 reetta.reuhkala@wolttigroup.fi

Oona Rissanen

Project Managerina työskentelevä pirskahteleva innostuja, joka rakastaa to do -listoja ja asioiden yksinkertaistamista.

+358 45 3547 235 oona.rissanen@wolttigroup.fi

Jyri Räsänen

Joogasta, filosofiasta ja lumella liikkumisesta innostunut Account Director / Partner, joka haluaa ennen kaikkea inspiroida asiakkaita ja työkavereita.

Motto: Action speaks louder than words. And I'm a man of great experience.

+358 40 5563 041 jyri.rasanen@wolttigroup.fi

Terhi Toivonen

Parasta työssä ovat ihmiset!

Motto: Synnyin aidoksi, en täydelliseksi.

+35840 735 4055 terhi.toivonen@wolttigroup.fi

Joonas Wirtavuori

Tuottaja, jonka kuudes aisti on kyky visualisoida valmis tapahtuma heti projektin alkumetreillä.

Motto: Asioilla on tapana järjestyä.

+358 40 7339 299 joonas.wirtavuori@wolttigroup.fi

Kaipaatko inspiraatiota? Tilaa uutiskirjeemme